Thiago Alcantara zostanie zawodnikiem Liverpoolu!

Po wielu tygodniach spekulacji, Thiago Alcantara w końcu doczekał się transferu. Według ostatnich doniesień mediów, Liverpool uzgodnił warunki transakcji z Bayernem. „The Reds” spełnili żądania triumfatora Ligi Mistrzów, dlatego hiszpański pomocnik wkrótce pojawi się na Anfield.

Już jakiś czas temu Thiago Alcantara poinformował władze Bayernu, iż zamierza podjąć nowe wyzwanie w swojej piłkarskiej karierze. W związku z tym, że kontrakt zawodnika obowiązuje tylko do końca sezonu 2020/2021, zarząd „Bawarczyków” zaczął pracować nad sprzedażą pomocnika.

Thiago trafi do Liverpoolu

Według doniesień mediów, dwa kluby wykazywały największe zainteresowanie Thiago. Mowa o Liverpoolu oraz Manchesterze United. Wyścig wygrała ekipa „The Reds”, która uzgodniła kwotę transferu. Jak informuje bowiem „The Athletic”, Liverpool osiągnął porozumienie z Bayernem. Angielski zespół zapłaci za piłkarza około 30 milionów euro.

Przełom w sprawie przeprowadzki Alcantary nastąpił na początku tego tygodnia. Przedstawiciele „Bawarczyków” jasno dali do zrozumienia, iż chcą, by sprawa Thiago została rozwiązana tuż przed startem Bundesligi. Bayern rozegra pierwszy ligowy mecz już w piątek.

Komentarze

komentarzy