Thiago Silva zaoferowany drużynie z Premier League?!

Wraz z finałem Ligi Mistrzów, Thiago Silva zakończy swoją przygodę z PSG. Kontrakt brazylijskiego defensora obowiązuje bowiem tylko do ostatniego meczu paryskiej ekipy w tych prestiżowych rozgrywkach. W związku z tym, przedstawiciele zawodnika szukają obrońcy nowego zespołu. Według doniesień mediów, Silva został zaoferowany Chelsea!

Choć Thiago Silva już pod koniec września skończy 36 lat, to Brazylijczyk jest ważnym ogniwem PSG w meczach Ligi Mistrzów. Defensor dobrze spisuje się na murawie, co z pewnością wpływa na poszukiwanie nowego pracodawcy.

Thiago Silva zaoferowany Chelsea

Jak twierdzi Mike McGrath z „The Telegraph”, Thiago Silva został zaoferowany Chelsea. Nie jest tajemnicą, iż londyński zespół poszukuje wzmocnień w obronie. Postawa tej formacji w szeregach „The Blues” pozostawiała wiele do życzenia w trakcie kampanii 2019/2020.

Wystarczy powiedzieć, że klub ze Stamford Bridge stracił w Premier League aż 54 bramki. Lepszym rezultatem mogą pochwalić się takie zespoły, jak Sheffield United, Burnley czy Crystal Palace.

Dobra opcja?

Trudno określić, na jakich warunkach Thiago Silva mógłby dołączyć do zespołu Franka Lamparda. Wydaje się jednak, że zakontraktowanie obrońcy na jeden sezon nie jest wcale dla Chelsea  złym pomysłem.

Klub ze stolicy Anglii skupia się aktualnie na wzmocnieniach ofensywy. Do drużyny trafił już Timo Werner. Przedstawiciele „The Blues” intensywnie pracują także nad sprowadzeniem Kaia Havertza. Transfer gracza Bayeru może być najdroższą transakcją w historii klubu.

Oznacza to, iż Chelsea może nie mieć wystarczająco środków na transfery obrońców. W tym wypadku Silva pozwoliłby zaoszczędzić nieco funduszy, choć trzeba pamiętać, że sprowadzenie zawodnika na zasadzie wolnego transferu wiąże się z innymi opłatami, takimi jak prowizje dla agentów czy bonus za podpis.

Komentarze

komentarzy