Thibaut Courtois nie obawia się Messiego – „Jest jak każdy inny piłkarz”

El Clasico już w najbliższą niedzielę. Co prawda emocji związanych z tym starciem jest nieco mniej niż zwykle, gdyż kilku kluczowych graczy nie zobaczymy na boisku. W szeregach Barcelony powinien wystąpić jednak Leo Messi. Argentyńczyk ma za sobą bardzo dobry okres, co potwierdzają liczne asysty, a także genialne spotkanie z Eibarem. Postawa 32-latka nie robi większego wrażenia na Thibaut Courtois. Belg udzielił dość ciekawej wypowiedzi w kontekście najlepszego gracza Barcelony.

W ostatnich tygodniach, by nie powiedzieć miesiącach, pewność siebie u Thibaut Courtois z pewnością wzrosła. 27-latek rozgrywa bardzo dobry sezon. Wystarczy powiedzieć, że w samej LaLiga, bramkarz zachował jedenaście czystych kont, tracąc tylko czternaście goli w 22 występach. Łącznie, Belg rozegrał 14 spotkań, w których schodził do szatni po końcowym gwizdku niepokonany.

Mimo to, ostatnia wypowiedź piłkarza może nieco zaskakiwać. Courtois odniósł się do Leo Messiego. Golkiper wypowiedział następujące słowa dla Eleven Sports – Messi? Jest jak każdy inny piłkarz. Przygotowujemy się do gry przeciwko niemu tak samo jak w meczach z zawodnikami Celty Vigo czy Levante. Nie ma żadnej innej różnicy.

Nie urażając graczy Levante czy Celty Vigo, Leo Messi to z pewnością zupełnie inna półka. Drużyny z reguły zwracają szczególną uwagę na postawę Argentyńczyka w trakcie meczu, zlecając m.in. zadania względem gwiazdy Barcelony dwóm piłkarzom. Być może jest to pewnego rodzaju zasłona dymna, którą przygotował zespół.

Niespodzianka od przeciwnika

Na słowa Belga zareagowała Barcelona, która za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała specjalny materiał przedstawiający pojedynek bramkarza z Messim. Trudno nie doszukiwać się tutaj szpileczki skierowanej do rywala.

Jak to bywa w tego typu gierkach słownych, zweryfikuje boisko. Obaj zawodnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w niedzielę o godzinie 21:00 na Estadio Santiago Bernabeu.

Komentarze

komentarzy