Angielska bitwa o Lemara

Thomas Lemar
Thomas Lemar ma szansę przenieść się na Wyspy (fot. Daily Star)

Ostatnie dni okna transferowego zapowiadają się bardzo ciekawie. Kilka głośnych nazwisk jest łączonych z przeprowadzką do innych klubów. Wśród nich pojawia się kolejny piłkarz Monaco – Thomas Lemar. Francuskiego zawodnika chętnie sprowadziłyby zespoły z Premier League. 

Saga transferowa związana z Lemarem rozpoczęła się praktycznie na początku okna. „Kanonierzy” przez dłuższy czas starali się sprowadzić do Londynu piłkarza „Czerwono-białych”. Klub z Księstwa odrzucał jednak oferty Arsenalu. Ostatnia z nich opiewała już  na 50 milionów euro, ale nawet tak ogromne pieniądze nie przekonywały włodarzy Monaco. Po długich staraniach wydawało się, że temat transferu Lemara zostanie zakończony. Nikt nie spodziewał się, że kolejny angielski klub zgłosi się po Francuza.

Działalność Liverpoolu na rynku może spowodować, że ekipa Juergena Kloppa zostanie największym bohaterem końcówki okna. „The Reds” doszli już do porozumienia z RB Lipsk w sprawie transferu Naby’ego Keity. Pomocnik niemieckiego zespołu dołączy do nowego klubu w przyszłym roku. Zespół z Anfield nie zamierza jednak poprzestać na tym transferze, co może potwierdzać intensywne zainteresowanie Thomasem Lemarem. Liverpool zdążył już nawet złożyć ofertę za Francuza, opiewającą na 60 milionów euro, ale również i ta propozycja została odrzucona przez Monaco.

Zarząd „Czerwono-białych” w ostatnim czasie może mieć spory ból głowy. Z zespołem najprawdopodobniej pożegnają się Kylian Mbappe oraz Fabinho. Strata kolejnego kluczowego piłkarza byłaby dla klubu bardzo dotkliwa. Wadim Wasiljew jakiś czas temu udzielił krótkiej wypowiedzi w sprawie transferu Lemara. Wiceprezydent mistrzów Francji zapewnił kibiców, że Thomas nigdzie się nie rusza. Te słowa mogłyby uspokoić sympatyków, gdyby nie jeden istotny fakt. Wasiljew jakiś czas temu również w podobnym tonie wypowiadał się w sprawie transferów Mbappe oraz Fabinho. Jak widać, w dzisiejszym futbolu nawet słowa najważniejszych osób mogą nie dawać stuprocentowej gwarancji.

Jedno jest pewne. Ostatnie godziny okna transferowego będą bardzo ciekawe, a Thomas Lemar może odegrać w nich kluczową rolę. Z pewnością Liverpool oraz Arsenal spróbują jeszcze raz wystosować ofertę za zawodnika Monaco.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy