Thomas Lemar trafi do Premier League? Francuz łączony z londyńską ekipą!

Podczas pamiętnego sezonu mistrzowskiego Monaco, kilku piłkarzom klubu z Księstwa udało się wypracować transfery do wielkich zespołów. Nie wszyscy mogą być zadowoleni z przeprowadzki. Do tego grona z pewnością możemy zaliczyć Thomasa Lemara. Francuz od początku swojej przygody w Atletico Madryt zawodzi sztab szkoleniowy i kibiców. Nic dziwnego, że obecnie rozważana jest sprzedaż zawodnika.

Do tej pory Thomas Lemar wystąpił w 64 meczach dla ekipy ze stolicy Hiszpanii. W tym czasie, Francuz zdobył zaledwie 3 bramki oraz zaliczył 6 asyst. Jest to wynik rozczarowujący, biorąc pod uwagę fakt, iż 24-latek trafił do Atletico za kwotę 70 milionów euro. Po części, postawę ofensywnego zawodnika można w jakiś sposób wytłumaczyć. Nie jest bowiem tajemnicą, iż gracze przednich formacji u Diego Simeone nie mają łatwego życia. Na styl gry powoli rzekomo narzeka już Joao Felix.

Zarząd madryckiej ekipy razem ze sztabem szkoleniowym najchętniej pożegnałby się z francuskim piłkarzem już w zimowym oknie transferowym. Według informacji „Evening Standard”, Chelsea może być zainteresowana sprowadzeniem 24-latka na Stamford Bridge. W szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę warunki takiej transakcji.

Jak wspomina źródło, Thomas Lemar mógłby trafić do „The Blues” na zasadzie półrocznego wypożyczenia (które kosztowałoby Chelsea 5 milionów funtów) z opcją definitywnego transferu za 50 milionów funtów. Jeśli zakup byłego gracza Monaco nie byłby obligatoryjny, zespół prowadzony przez Franka Lamparda mógłby zdecydować się na taki ruch.

Sensowna transakcja?

Chelsea cały czas marzy bowiem o sprowadzeniu Jadona Sancho. W styczniu ten transfer nie jest raczej możliwy, dlatego „The Blues” muszą przeczekać najbliższe sześć miesięcy. Drużyna ze stolicy Anglii rozważa sprowadzenie Wilfrieda Zahy, jednakże przedstawiciele Crystal Palace oczekują zaporowej kwoty, która wynosi 80 milionów funtów.

Triumfator Ligi Europy z ubiegłego sezonu mógłby zatem sprowadzić Lemara na sześć miesięcy, by 24-latek pomógł drużynie w walce o Lidze Mistrzów. Być może Francuz odnalazłby się na angielskich boiskach, efektem czego Chelsea zdecydowałaby się na definitywny transfer piłkarza.

Komentarze

komentarzy