Tiemoue Bakayoko na celowniku PSG?

Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko

Tiemoue Bakayoko pozostanie w Ligue 1? Jak donoszą francuskie media, Francuz może wkrótce zasilić Paris Saint-Germain.

Tiemoue Bakayoko nie ma przyszłości w Chelsea?

Francuski pomocnik jest piłkarzem Chelsea od lata 2017 roku. Wówczas trafił do Londynu z Monaco za 40 milionów euro. To był dobry ruch dla dalszej kariery 25-latka? Raczej nie można tak stwierdzić, choć Tiemoue Bakayoko występował regularnie w pierwszym składzie. W barwach “The Blues” zagrał w 43 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki i zaliczył tyle samo asyst.

Maurizio Sarri, który objął funkcję trenera Chelsea w 2018 roku nie okazał się entuzjastą gry Francuza. Bakayoko trafił wówczas na roczne wypożyczenie do Milanu. Również Frank Lampard nie widział piłkarza w pierwszym zespole i w związku z tym 25-latek trafił na rok do Monaco.

Pozostanie we Francji?

W obecnym sezonie Bakayoko wystąpił w 23 meczach, w których zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Jego zespół zakończył rozgrywki na 9. miejscu.

Bardzo możliwe, że Tiemoue Bakayoko zostanie w Ligue 1. Według “Le 10 Sport”, zainteresowanie piłkarzem wyraża Paris Saint-Germain. Paryżanie chcieliby w trakcie letniego okna transferowego wzmocnić środek pola.

Monaco nie zdecyduje się na opcję wykupu?

Nie wiadomo jeszcze, czy Monaco zdecyduje się wykorzystać opcję wykupu zawodnika, gdyż według zasad wypożyczenia klub z Księstwa ma możliwość pozyskania Francuza za 40 milionów funtów. Wiele wskazuje jednak na to, że ze względu na kryzys związany z koronawirusem, Monaco raczej nie podejmie takiego ruchu.

Komentarze

komentarzy