Szczegóły kontraktu Timo Wernera z Chelsea. Gigantyczne zarobki Niemca!

Timo Werner w kolejnym sezonie będzie reprezentować barwy Chelsea. Transfer snajpera został już ogłoszony przez oba kluby. Niemieckie media postanowiły odkryć karty w kontekście zarobków zawodnika. 24-latek może liczyć na imponującą tygodniówkę.

Sugeruje się, że „The Blues” zapłacili za Wernera 53 miliony euro. Ta kwota to klauzula wykupu, która miała widnieć w kontrakcie piłkarza. Biorąc zatem pod uwagę realia rynku z np. ubiegłego roku, była to całkiem atrakcyjna cena.

Ogromne zarobki Wernera

Z tego też powodu, Timo Werner mógł żądać znacznie większych zarobków. Jak informuje „Bild”, 24-latek będzie zarabiać na Stamford Bridge 15,5 miliona euro. Przekłada się to na 270 tys. euro tygodniowo. Co istotne, mowa o podstawie wynagrodzenia.

Dodatkowo, Werner otrzyma także 11 milionów euro z tytułu złożenia podpisu. Nie można również zapominać o prowizji dla agentów piłkarza, która ma wynieść od 12 do nawet 15 milionów euro.

Koszty transferu

Wszystkie koszty transferu mogą rzucać nieco inny obraz na wzmocnienie „The Blues”. Czas pokaże, czy Chelsea zrealizowała świetną transakcję, sprowadzając jednego z najlepszych snajperów Bundesligi.

 

Komentarze

komentarzy