„To decyzja taktyczna” – Czy Mesut Özil ma jeszcze przyszłość w Arsenalu?

Mesut Oezil

Rola piłkarza w zespole może zmienić się diametralnie w ciągu kilku tygodni. Takim przykładem jest chociażby Mesut Özil . Niemiecki pomocnik od kilku lat był kluczowym zawodnikiem „Kanonierów”. Ostatnie spotkania Arsenalu udowadniają jednak, że Unai Emery tak naprawdę nie potrzebuje byłego piłkarza Realu. 

Styl prowadzenia drużyny przez hiszpańskiego trenera sugerował, że Mesut będzie odgrywać w „nowej” drużynie naprawdę istotną rolę. I tak na początku sezonu rzeczywiście było. Do 22 października, Özil zgromadził na swoim koncie cztery bramki (3 w Premier League oraz 1 w LE) i jedną asystę. Sytuacja byłego reprezentanta Niemiec znacząco zmieniła się od końcówki listopada. Mesut Özil zaczął narzekać na bóle w dolnej części pleców. Według niektórych źródeł problemy zawodnika wynikały z…. przesiadywania piłkarza przy komputerze!

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Po licznych spekulacjach i plotkach, Mesut wrócił na boisko 13 grudnia. Piłkarz Arsenalu popisał się w starciu z Qarabagiem asystą przy golu Lacazette’a. Wydawać by się mogło, że wszelkie kłopoty Niemca znikną, a Özil powróci do regularnej gry.

Ponowne problemy pomocnika pojawiły się po meczu z Southampton. Co prawda Unai Emery nie postawił na zawodnika od pierwszej minuty spotkania, jednakże Mesut wszedł na murawę w bardzo istotnym momencie meczu. „Kanonierzy” remisowali w 70.minucie 2-2 ze „Świętymi”, dlatego biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję rywali Arsenalu, taki rezultat był sporą niespodzianką. Ostatecznie to piłkarze Southampton sensacyjnie cieszyli się z trzech punktów. Wejście Özila nie przyniosło zatem żadnej korzyści zespołowi. Co więcej, wielu ekspertów zauważyło, że zawodnik prezentował się na boisku bardzo słabo, wyraźnie odstępując od innych piłkarzy.

Patrząc na osiemnastkę meczową Arsenalu na starcie z Tottenhamem, taki sam wniosek wyciągnął również Unai Emery. Szkoleniowiec „Kanonierów” zadecydował, by nie włączać pomocnika do kadry. Unai uargumentował swój wybór bardzo treściwie – „Decyzja taktyczna, tylko taktyczna”.

Angielskie media nie mają jednak wątpliwości. Przyszłość Mesuta Özila jest w innym klubie. Zrealizowanie ewentualnego transferu nie będzie proste. Pomocnik zarabia w Londynie ogromne pieniądze (około 350 tysięcy funtów tygodniowo), dlatego niewiele zespołów na świecie jest w stanie zagwarantować płace piłkarzowi na podobnym poziomie. Zawodnikiem cały czas zainteresowany jest Inter. Włoski klub chciałby sprowadzić Mesuta jeszcze w zimowym oknie. Wszystko jednak zależy od wymagań „Kanonierów” oraz od tego, czy Özil zgodziłby się na redukcję swoich zarobków.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy