To koniec Neymara w Paryżu? PSG traci cierpliwość!

Zupełnie inaczej władze PSG wyobrażały sobie karierę Neymara w paryskim klubie. Brazylijczyk miał pomóc drużynie w zdobyciu upragnionego pucharu Ligi Mistrzów. Tymczasem 30-latek rozgrywa swój najgorszy sezon w PSG, a jego statystyki z obecnej kampanii LM są po prostu słabe. Według ostatnich doniesień mediów, władze klubu straciły już cierpliwość i chcą sprzedać ofensywnego gracza.

Neymar z pewnością nie jest zawodnikiem, na którym PSG może w 100% polegać. Wystarczy powiedzieć, że przez cztery sezony Brazylijczyk nie zdołał rozegrać 2000 minut w jednej kampanii Ligue 1. Wiele wskazuje na to, że w trwających rozgrywkach będzie podobnie. Dla przykładu, Neymar zanotował ponad 3000 minut w sezonie 15/16 La Liga.

PSG ma dość?

W trwających rozgrywkach statystyki Brazylijczyka są po prostu słabe. Wystarczy powiedzieć, że Neymar nie zdobył nawet jednej bramki w sześciu występach w LM. Jak twierdzi Romain Molina, władze Paryża straciły już cierpliwość i chcą sprzedać Brazylijczyka w letnim oknie transferowym.

Pozostaje pytanie, czy jakikolwiek klub na świecie zgłosi się po 30-latka i spełni oczekiwania zarówno francuskiego zespołu, jak i samego zawodnika. PSG może oczekiwać około 100 milionów euro. Z kolei Neymar całkiem niedawno przedłużył kontrakt, na mocy którego inkasuje około 570 tys. euro tygodniowo.

Komentarze

komentarzy