To musiało się tak skończyć. Aaron Wan-Bissaka na celowniku czołówki Premier League!

Aaron Wan-Bissaka to piłkarz, który może nie być znany szerszemu gronu fanów piłki. Można założyć jednak, że wielu kibiców Premier League kojarzy zawodnika Crystal Palace. Młody Anglik jest bowiem objawieniem obecnego sezonu. 

Prawy obrońca „Orłów” zadebiutował w klubie 25 lutego 2018 roku. W tym dniu, piłkarze Crystal Palace rozgrywali derbowe spotkanie z Tottenhamem. Wan-Bissaka spędził na boisku pełne 90 minut. Po tym występie nadszedł czas na rywalizacje z Manchesterem United i Chelsea. Również w tych meczach, Anglik był pierwszym wyborem  Roya Hodgsona.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

To jednak nie występy w sezonie 2017/2018 wzbudziły największe zainteresowanie gigantów Premier League. Aaron Wan-Bissaka w porównaniu z zeszłorocznymi rozgrywkami, prezentuje się obecnie znacznie lepiej. Gra 21-latka spowodowała, że piłkarza zaczęły obserwować dwa czołowe zespoły. Mowa o Chelsea i Manchesterze United.

Problemy z obrońcami

Z „The Blues” podczas trwającego okna może pożegnać się Davide Zappacosta. Włoski obrońca od kilku tygodni łączony jest z przenosinami do Lazio. Zarząd Chelsea jak na razie nie chce puszczać zawodnika, gdyż klub nie ma odpowiedniego zastępcy dla Cesara Azpilicuety. Jednym z wyborów może być Aaron Wan-Bissaka. Przy ewentualnym transferze Anglika, Azpilicueta może zostać przesunięty na lewą stronę, gdzie na co dzień grywa mocno krytykowany Marcos Alonso.

Sytuacja „Czerwonych Diabłów” jest nieco inna. Klub z Old Trafford ma dwóch nominalnych prawych obrońców (Dalot oraz Darmian). Dodatkowo na tej pozycji bardzo często gra Ashley Young. Warto jednak zaznaczyć, że Anglik w tym roku skończy 34-lata, dlatego Manchester musi zacząć liczyć się z ewentualnym zakończeniem kariery zawodnika. Dodatkowo z „Czerwonymi Diabłami” zamierza pożegnać się Matteo Darmian. Włoch od początku swojej przygody z Old Trafford nie może zagwarantować sobie regularnej gry. W takiej sytuacji pozostaje tylko 19-letni Diogo Dalot.

Czy transfer Aarona może zostać zrealizowany jeszcze w zimowym oknie transferowym? Trudno obecnie stwierdzić. Wydaje się, że 21-latek ma obecnie bardzo dobrą pozycję w Crystal Palace. Ewentualna przeprowadzka do Chelsea czy Manchesteru może spowodować, iż prawy obrońca będzie musiał zmierzyć się z walką o wyjściowy skład i ewentualną ławką rezerwowych.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy