To skandal – Andre Villas-Boas komentuje nominacje FIFA The Best w kategorii najlepszy trener

W środę poznaliśmy kandydatów do nagrody The Best FIFA w kategorii najlepszy trener. Dość niespodziewanie w tym ścisłym gronie znalazł się Marcelo Bielsa, który z Leeds United wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Wybór Argentyńczyka skomentował Andre Villas-Boas. Według trenera Marsylii, kosztem Bielsy w ścisłym gronie powinien znaleźć się Thomas Tuchel.

Nieobecność niemieckiego szkoleniowca jest pewnym zaskoczeniem. Razem z PSG 47-latek świętował mistrzostwo kraju, puchar kraju oraz puchar ligi. Co najważniejsze, Tuchel doprowadził francuską ekipę do finału Ligi Mistrzów, przegrywając jednak w ostatecznym starciu z Bayernem Monachium.

Skandal

Dokonania swojego ligowego rywala docenia Andre Villas-Boas. W trakcie przedmeczowej konferencji, szkoleniowiec Marsylii skomentował wybór kandydatów do nagrody The BEST FIFA w kategorii najlepszy trener – To skandal, że Thomas Tuchel nie znalazł się na liście pięciu nominowanych trenerów. FIFA ewidentnie śpi. Co do Bielsy, najpierw musi zdobyć jakieś prestiżowe trofeum. Nie ma go w pierwszej piątce najlepszych trenerów za ten rok. Wygrał Championship, natomiast Tuchel zdobył 4 troefa oraz dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Opinia Villasa-Boasa dotycząca nieobecności Tuchela w gronie kandydatów z pewnością jest mniej kontrowersyjna niż słowa Portugalczyka dotyczące Maradony. Szkoleniowiec Marsylii stwierdził niedawno, iż FIFA powinna wycofać koszulkę z numerem „10” ze wszystkich rozgrywek.

Komentarze

komentarzy