Tomas Soucek wykupiony przez West Ham. Padł rekord ligi czeskiej!

Ta transakcja wydawała się kwestią czasu. Tomas Soucek w trakcie zimowego okna transferowego trafił do West Hamu na półroczne wypożyczenie. W umowie zawarto wykup piłkarza po sezonie. W związku ze świetną postawą 25-latka, „Młoty” skorzystały z tej opcji.

Już w styczniu przypuszczano, iż Soucek trafi do Londynu na zasadzie definitywnego transferu. Ostatecznie, obie strony doszły do porozumienia w kwestii wypożyczenia pomocnika do końca rozgrywek 2019/2020. Dodatkowo, między klubami zawarto podpunkt dotyczący wykupu Czecha po finiszu kampanii.

Tomas Soucek zostaje na stałe

Soucek okazał się bardzo dobrym wzmocnieniem „Młotów”. Od momentu wznowienia rozgrywek, Czech nie tylko pracował w środku pola, ale również strzelił kilka ważnych bramek. W piątek West Ham za pośrednictwem swoich mediów poinformował, iż Tomas zostaje w klubie na zasadzie transferu definitywnego. 25-latek podpisał kontrakt do 2024 roku.

Według doniesień angielskich mediów, Slavia Praga zarobiła na całym transferem (razem z wypożyczeniem) 19 milionów funtów.

Rekord ligi czeskiej

W związku z kwotą transakcji Tomas Soucek został najdroższym piłkarzem sprzedanym przez czeski klub w historii.