Tomasz Kędziora na radarze włoskiego klubu?!

Bardzo dobry sezon ma za sobą Tomasz Kędziora. Polski defensor razem z Dynamem Kijów zajął drugie miejsce w ukraińskiej ekstraklasie, a także wygrał krajowy puchar. Postawa obrońcy zwróciła uwagę jednego z klubów Serie A. Według informacji włoskiego dziennikarza o 26-latka pyta Roma.

Od ponad trzech lat Tomasz Kędziora występuje w Dynamo Kijów. Pobyt byłego gracza Lecha w ukraińskiej ekipie śmiało można uznać za udany. Przez wszystkie kampanię Kędziora odgrywał ważną rolę w zespole.

Podczas ubiegłej kampanii, defensor zagrał w 27 ligowych potyczkach, notując 4 asysty. Polak wystąpił także w dwóch meczach eliminacyjnych do Ligi Mistrzów oraz zagrał w sześciu spotkaniach Ligi Europy.

Roma zainteresowana Kędziorą?

Jak informuje Alfredo Pedulla, postawa polskiego obrońcy wzbudziła zainteresowanie Romy. Włoski zespół rzekomo skontaktował się już z ukraińskim klubem w celu przedyskutowania ewentualnego transferu.

Nie jest tajemnicą, iż drużyna z Rzymu poszukuje prawego defensora. Davide Zappacosta przebywał w Romie na zasadzie wypożyczenia, natomiast Alessandro Florenzi wrócił niedawno do zespołu po półrocznym pobycie w Valencii. Nie wiadomo, jaka jest obecnie pozycja 29-latka w ekipie.

Kontrakt Kędziory

Tomasz Kędziora związany jest z Dynamem Kijów do końca sezonu 2020/2021. Można zatem przypuszczać, że ukraiński klub z pewnością wysłucha ofert za polskiego zawodnika i zgodzi się na sprzedaż piłkarza, jeżeli pojawi się konkretna oferta.