Tottenham pożegnał się z Ligą Konferencji Europy. UEFA podjęła ważną decyzję

 

W związku z zakażeniami w szeregach „Kogutów”, mecz Tottenham – Rennes został przełożony. Spotkanie było o tyle istotne, gdyż londyński klub walczył o awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Ostatecznie potyczka tych ekip nie dojdzie do skutku. UEFA podjęła decyzję, iż mecz rozstrzygnięty zostanie na korzyść francuskiej drużyny, co oznacza, że Tottenham żegna się z europejskimi pucharami.

W trakcie obecnego sezonu Tottenham zdecydował się na zmianę szkoleniowca. Zespół przejął Antonio Conte, który zaliczył debiut na ławce trenerskiej podczas pucharowego starcia z Vitesse. „Koguty” sięgnęły po trzy punkty, wygrywając 3:2. Kolejnym spotkaniem londyńskiego klubu w LKE było starcie z Murą. Dość niespodziewanie słoweński zespół wygrał 2:1. Tym samym Tottenham musiał walczyć o awans w ostatnim grupowym pojedynku z Rennes.

Tottenham odpada z Ligi Konferencji Europy

W związku z tym, iż w szeregach „Kogutów” pojawiło się sporo pozytywnych przypadków koronawirusa, mecz Tottenham – Rennes został przełożony. Nie ustalono jednak nowego terminu tego spotkania. Pozostawało pytanie, kiedy piłkarze Conte zdołają rozegrać potyczkę, skoro terminarz jest tak napięty.

Ostatecznie do meczu nie dojdzie. UEFA poinformowała, iż mecz Tottenham – Rennes rozstrzygnięty zostaje jako walkower dla francuskiego klubu. Tym samym „Koguty” zajmują trzecie miejsce w Lidze Konferencji Europy i żegnają się z rozgrywkami.

Komentarze

komentarzy