Tottenham został klubem, który stracił najwięcej bramek w historii Premier League

Kolejny dzień – kolejna porcja statystyk. Co z tego, że niewiele wnoszą do życia, nie zmieniają rzeczywistości i są tylko ciekawostką… I tak je kochamy. Tym razem pod lupę wzięto występy klubów na najwyższym poziomie w Anglii od czasu utworzenia Premier League.

Najwięcej triumfów? – Bez wątpienia Manchester United. Najwięcej czwartych miejsc? – Arsenal Pewnie nie klub, który każdy by tu wstawił. Najwięcej spadków? – Tu też znalazłoby się kilka ciekawych pozycji. Dzisiaj podzielimy się jednak tajną, nieco wstydliwą dla kilku klubów wiedzą – ilością straconych bramek. Kierując się logiką, powinniśmy szukać zespołów, które w Premier League spędziły najwięcej sezonów, będąc przy okazji drużynami z końca tabeli, albo przynajmniej średniakami. Okazuje się, że na pierwsze miejsce dzięki czterem bramkom Arsenalu wskoczył… Tottenham, zrzucając na drugą lokatę Everton.

Jak widać kluczowa okazuje się nie tyle „słabość” drużyny, ale przede wszystkim ilość sezonów spędzonych w Premier League. Tottenham i Everton zwykle były zespołami pierwszej dziesiątki, ale brak degradacji do niższych lig stawia ich m.in. przed West Hamem, czy Newcastle. Nieco zaskakująca jest pozycja klubów, które w zdecydowanej większości przypadków miały miejsce w TOP4 (Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester United). To jednak kolejny raz dowodzi, że w tym zestawieniu nie liczy się „jakość” (w negatywnym znaczeniu), a ilość (rozegranych sezonów.

Pozycja którego zespołu zaskakuje was najbardziej? Tottenham, czy może jednak ktoś inny? Pełne zestawienie klubów znajdziecie tutaj.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy