Tradycyjne wielkie serce piłkarzy Barcelony

suarez

Tradycyjnie piłkarze FC Barcelony pierwszy trening w nowym roku przeprowadzili na oczach wielu fanów. Łącznie na Mini Estadi pojawiło się ponad 10 000 fanów. Po zajęciach piłkarze tradycyjnie zostali podzieleni na mniejsze grupki i udali się do katalońskich szpitali, by rozdawać prezenty dla najmłodszych. 

W Hiszpanii święto Trzech Króli ma nieco inne znaczenie niż w Polsce. To właśnie w ten dzień dzieci otrzymują prezenty. Bez wątpienia jest to dla najmłodszych najważniejsza data w roku. Niektóre z nich muszą jednak spędzić święto w szpitalu. Aby nieco umilić im ten czas, piłkarze FC Barcelony udają się do pobliskich szpitali i rozdają prezenty.

Co roku odbywa się również otwarty trening z publicznością. Standardowo na koniec rozgrywany jest wewnętrzny mecz, w czasie którego piłkarze nie stronią od pokazywania tego, co kibic lubi najbardziej, czyli sztuczek technicznych. Po treningu, który trwa zwykle trochę ponad godzinę, wszyscy zawodnicy rozdają autografy i pozują do zdjęć ze zgromadzonymi dziećmi. Najmłodsi kibice mogą również złapać podpisane piłki, które w stronę trybun kieruje paru zawodników.

Na sam koniec piłkarze w kilkuosobowych grupkach udają się do szpitali rozdawać prezenty chorym dzieciom. Na jednym z takich spotkań parę lat temu Eric Abidal podarował choremu dziecku rolexa wartego około sto tysięcy euro. Później przez cały czas interesował się chłopcem i odwiedzał go jeszcze kilkukrotnie.

Tym razem najwięcej szczęścia w nieszczęściu miały dzieci ze szpitala Hospital de Nens, ponieważ właśnie tę placówkę odwiedzili Leo Messi i Luis Suarez. Natomiast do szpitala Sant Joan de Deu udał się Neymar wraz z  Gerardem Pique, Sergim Roberto, Paco Alcácerem i Samuelem Umtitim.

Neymar po wyjściu ze szpitala był bardzo zadowolony z całego dnia. Bardzo podobała mu się atmosfera na treningu, ale jak zwykle najbardziej wzruszony był w szpitalu. Piłkarz przy okazji został zapytany również o jutrzejszy mecz o Puchar Króla z Athleticem Bilbao. Gwiazdor Barcelony zapewnił, że także w czwartek cała drużyna postara się sprawić prezent w postaci zwycięstwa wszystkim fanom „Blaugrany”.

Komentarze

komentarzy