Transfer Bernardo Silvy kwestią czasu? W grze wielkie pieniądze

Wygląda na to, że Manchester City może się pozbyć kolejnego zawodnika ze swojej kadry za spore pieniądze. Tym razem mowa o Bernardo Silvie, który został zaoferowany dwóm czołowym europejskim klubom. Faworytem do pozyskania Portugalczyka jest obecnie Barcelona. 

Takie informacje podaje Gerard Romero, dziennikarz, który jak pokazała saga z Julesem Kounde, ma bardzo dobre rozeznanie jeśli chodzi o plany hiszpańskiego klubu. Wczoraj w mediach przewijała się informacja, że pomocnika zaoferowano Realowi Madryt oraz Barcelonie za 80 mln euro. Dzisiaj z kolei wspomniany Romero przyznał, że transfer jest coraz bliższy finalizacji.

Warunek? Odejście De Jonga

Nie da się ukryć, że taki transfer z pewnością byłby powiązany z odejściem Frenkiego de Jonga. Budżet Barcelony nie jest z gumy, dlatego po transferach Kessiego, Christensena, Lewandowskiego i Kounde możemy spodziewać się ruchów w drugą stronę. Mimo to temat jest naprawdę gorący i z pewnością to byłoby doskonałe zwieńczenie tego okienka przez klub z Camp Nou.

Dla Manchesteru City byłby to z kolei kolejny dość duży zarobek. Mistrz Anglii w obecnym okienku spieniężył już Gabriela Jesusa, Raheema Sterloinga oraz Ołeksandra Zinczenko.