Transfer do Manchesteru United początkiem kłopotów zdrowotnych. Co dalej z Fredem i Dalotem?

Co dalej z Fredem?
Co dalej z Fredem?

Nowe letnie nabytki Manchesteru United planowo powinny pojawić się w klubowym ośrodku dopiero w połowie lipca. To wówczas ruszą przygotowania do kolejnego sezonu, które „Czerwone Diabły” przez większość czasu spędzą w Stanach Zjednoczonych. Mimo to, może się jednak okazać, że ani Fred ani Diogo Dalot nie przybędą na zgrupowanie w określonym czasie.

Plany ekipie Jose Mourinho mogą pokrzyżować kontuzje obu piłkarzy. W ubiegły czwartek (dobę po ogłoszeniu transferu z Szachtara Donieck) na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii urazu nabawił się Fred, którego kostka brutalnie została potraktowana przez Casemiro. Przez kilka dni lekarze reprezentacji badali jego zdolność do gry, choć pierwsze doniesienia przebąkiwały nawet o zerwaniu więzadeł. Na pierwszy rzut oka także nie wyglądało to najlepiej:

Wczoraj „Canarinhos” rozegrali ostatni sparing przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Brazylijczycy wygrali to spotkanie 3-0, a Freda zabrakło na ławce rezerwowych. Mimo to dzisiejsze informacje są o wiele lepsze, co potwierdził także selekcjoner Tite: – Oficjalne potwierdzenie padnie z ust lekarza, ale prognozy są takie, że Fred jest w pełni gotowy na mundial.

Sam piłkarz oczywiście poinformował o tym na  swoim Instagramie, wrzucając fotografię na pokładzie samolotu do Rosji. Oznacza to, że udział Freda w turnieju opóźni jego powrót do nowego klubu zapewne o tydzień lub dwa.

O ile wiadomości związane z Fredem z każdym dniem poprawiają nastrój fanów z Old Trafford, o tyle sytuacja Diogo Dalota jest nieco gorsza. Wczoraj prawy obrońca został sfotografowany, gdy chodził o kulach po meczu Soccer Aid na Old Trafford. Klub spodziewa się jednak, że ich nowy nabytek będzie gotowy na czas przed rozpoczęciem tournée w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze spotkanie ekipa „The Special One” rozegra 19 lipca przeciwko Club America.

Załóż konto w ETOTO i odbierz zakład bez ryzyka do kwoty 100 zł

Komentarze

komentarzy