Transfer Kalidou Koulibaly’ego dojdzie jednak do skutku?

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly

Kalidou Koulibaly to jeden z najbardziej rozchwytywanych środkowych defensorów ostatnich lat. Senegalczyk od pewnego czasu regularnie łączony jest z przeprowadzką do innego klubu. Choć w dobie kryzysu wydawało się, że przenosiny 29-latka są niemożliwe, to ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż obrońca może zmienić drużynę.

Senegalczyk wzbudził zainteresowanie topowych ekip tuż po kampanii 2017/2018. Przypuszczano, że jeden z gigantów sprowadzi defensora do swojej drużyny. Nieugiętość zarządu Napoli sprawiła jednak, iż Koulibaly przez kilka sezonów nie doczekał się transferu.

Kalidou Koulibaly w Manchesterze City?

Według ostatnich doniesień włoskich mediów, Manchester City nie stracił determinacji w sprawie transferu 29-latka. Jak twierdzi Alfredo Pedulla, ekipa z Etihad Stadium złożyła ofertę w wysokości 63 milionów euro.

Za swojego czołowego obrońcę Napoli oczekuje przynajmniej 70 milionów euro. Agent Koulibaly’ego zamierza rozpocząć rozmowy między klubami, by dojść do porozumienia.

Kolejny defensor

W trakcie letniego okna transferowego Manchester City zrealizował już jeden transfer na tę pozycję. Do klubu za kwotę około 45 milionów euro trafił Nathan Ake. Pep Guardiola zamierza przebudować swoją linię defensywy, dlatego Hiszpan chce jeszcze jednego środkowego obrońcę.