Transfer Mbappe na ostatniej prostej?

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe ostatecznie przeniesie się do ligowego rywala? (Zimbio.com)

Przed rozpoczęciem okna transferowego temat pt. „Mbappe zmieni klub” był najgorętszą treścią poruszaną w mediach. O Francuza biły się największe kluby w Europie. Od połowy lipca kwestia transferu Kyliana ucichła, a na pierwsze strony gazet wskoczył Neymar. Końcówka sierpnia najprawdopodobniej znów będzie należeć do młodego piłkarza Monaco. 

Po świetnym sezonie Mbappe wielu ekspertów oczekiwało transferu Francuza do Realu Madryt. „Królewscy” od dłuższego czasu nie przeprowadzili głośnej transakcji, a sprzedaż Alvaro Moraty oraz Danilo mogła wskazywać, że hiszpański klub znów pobije swój rekord transferowy.

Działania madryckiego klubu zostały przyćmione przez PSG. Paryski klub dokonał tego lata spektakularny transfer, sprowadzając do siebie Neymara za ogromną sumę pieniędzy. Po przeprowadzce Brazylijczyka powrócił temat Mbappe. Francuz był łączony z kolejnym wielkim klubem, tym razem na okładki gazet wskoczyła Barcelona. Katalończycy po wielkim zastrzyku gotówki zaczęli rozglądać się za godnym następcą.

Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie głośnym transferem znów będzie szczycić się PSG. Według mediów paryżanie po długim negocjacjach w końcu doszli do porozumienia z Monaco. Aktualna sytuacja Mbappe w klubie może wskazywać, że doniesienia prasy mogą okazać się prawdziwe. Już podczas drugiej kolejki Kylian cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a jego drużyna pewnie pokonała Dijon na wyjeździe. Wydaje się jednak, że o przyszłości Francuza zadecydował zeszły tydzień.

Według francuskiego „L’Equipe” Mbappe na wtorkowym treningu wdał się w konflikt z drużynowym kolegą – Andreą Raggim. Nie była to jednak zwykła sprzeczka, co potwierdzają dalsze losy francuskiej supergwiazdy. Kylian nie znalazł się nawet w kadrze meczowej podczas weekendowej rywalizacji z Metz. Miała być to kara za niedopuszczalne zachowanie Mbappe na treningu.

Całą sytuację oczywiście chce wykorzystać największy ligowy rywal „Czerwono-białych”. Paryżanie od dłuższego czasu kuszą Kyliana ogromnymi zarobkami. Wygląda na to, że Monaco w końcu zgodzi się na warunki paryskiego klubu, a Mbappe będzie kolejnym ogromnym transferem przeprowadzonym przez wielokrotnego mistrza Francji. PSG ma zapłacić za młodego zawodnika aż 180 milionów euro. Jeśli transfer dojdzie do skutku, to król letniego okienka jest już znany.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy