Transferowe szaleństwo. Co jeszcze może się wydarzyć do końca okna?

To z pewnością będzie emocjonujący tydzień. Do końca okna transferowego pozostało zaledwie siedem dni. Z reguły bywa tak, że aktywność wielu klubów na rynku zwiększa się wraz z ostatnim okresem zakupów. Jakie transfery w Premier League mogą zostać jeszcze zrealizowane?

Na to pytanie postarał się odpowiedź David Ornstein z „The Athletic”, który poruszył kwestię wzmocnień topowych angielskich zespołów. Informacje dotyczą takich drużyn, jak Liverpool, Arsenal, Manchester United czy Tottenham.

Arsenal

W szeregach Arsenalu panuje nadzieja, iż przed końcem okna uda się ściągnąć jednego gracza z dwójki Aouar-Partey. Znacznie łatwiejszą transakcją do zrealizowania wydaje się transfer zawodnika Lyonu. Francuski klub musi dokonać sprzedaży, a dobre relacje dyrektora technicznego Arsenalu – Edu z Juninho mają pomóc w dopięciu transferu.

Sprawa Thomasa Parteya wymaga zdecydowanie większych kosztów. Co najważniejsze, piłkarz Atletico ma wpisaną klauzulę, która wynosi 50 milionów euro. „Kanonierzy” musieliby wpłacić jednorazowo całą kwotę. Dodatkowo dochodzą wysokie prowizje dla agentów, a także spore wynagrodzenie samego piłkarza.

Arsenal chciałby się także pożegnać z kilkoma zawodnikami. Na liście są m.in. Lucas Torreira, Matteo Guendouzi oraz Sokratis. Możliwość sprowadzenia Alexandre’a Lacazette’a sondowała Roma, jednakże włoski klub nie może spełnić żądań w kwestii kwoty transferu.

Manchester United

Priorytetem „Czerwonych Diabłów”  pozostaje Jadon Sancho. Manchester United cały czas liczy na to, iż Anglik trafi ostatecznie na Old Trafford. Borussia Dortmund pozostaje jednak nieugięta, dlatego angielski zespół może skierować swoją uwagę na innego prawoskrzydłowego.

Zespół Ole Gunnara Solskjaera stara się także sfinalizować transfer lewego obrońcy. Klub prowadzi negocjacje w sprawie Alexa Tellesa, lecz do tej pory nie osiągnięto porozumienia między klubami.

Tottenham

Sztab szkoleniowy „Kogutów” chciałby wzmocnić swój skład nowym napastnikiem, który pełniłby rolę zastępcy Harry’ego Kane’a. Przy kontuzji Sona, starania Tottenhamu z pewnością zostaną zintensyfikowane. Londyński zespół ma rzekomo wiele różnych opcji, dlatego trudno wskazać jedno nazwisko.

Tottenham chciałby także sfinalizować transfer Skriniara z Interu. Realizacja tej transakcji nie będzie łatwa, gdyż mediolański klub oczekuje kwoty w wysokości 40 milionów euro + bonusy. Zespół z Premier League chciałby z kolei wypożyczyć defensora z opcją wykupu.

Liverpool

„The Reds” nie planują już większych transferów. Z klubem może pożegnać się kilku graczy. Jednym z nich jest Rhian Brewster. Młody Anglik wzbudza zainteresowanie takich ekip, jak Aston Villa, Crystal Palace czy Sheffield United. Liverpool oczekuje za piłkarza około 19 milionów funtów.

Z zespołem rozstanie się najprawdopodobniej Harry Wilson. Opcję sprowadzenia piłkarza sonduje Burnley. Jak na razie nie wykonano jednak żadnych postępów w tej sprawie.

Ciekawego wzmocnienia może dokonać Crystal Palace. Ekipa „Orłów” rozważa transfery takich graczy, jak Brewster Said enrahma oraz Ismaila Sarr. Najbardziej prawdopodobna wydaje się przeprowadzka gracza Watfordu.

 

Komentarze

komentarzy