Transmisje spotkań Premier League od 2022 roku w Viaplay!

Kluby w Premier League stracą pieniądze

Przez lata sportowa oferta Canal+ kojarzyła nam się przede wszystkim z dwiema ligami piłkarskimi. Pierwsza z nich to oczywiście PKO BP Ekstraklasa. Druga to Premier League. Jak się okazuje, prawa do angielskiej piłki na najwyższym szczeblu wykupiła Nordic Entertainment Group i tym samym od 2022 roku Premier League będzie transmitowana w serwisie streamingowym Viaplay!

Przypomnijmy, że skandynawska firma Nordic Entertainment Group przywitała się z polskim rynkiem wykupując prawa do Bundesligi. Nieco później, do oferty NENT Group dołączyły Liga Europy oraz Liga Konferencji UEFA. Nadszedł czas na jedną z dwóch największych lig na świecie.

Premier League w Viaplay!

W środowe przedpołudnie Nordic Entertainment Group poinformowała, iż od sezonu 2022/2023 przez sześć lat mecze Premier League będą dostępne w serwisie streamingowym Viaplay.

W związku wyłącznymi prawami, można przypuszczać, że kampania 2021/2022 to ostatni sezon transmitowanym w Canal+. Oczywiście nie można wykluczyć, że jeden z nadawców spróbuje zakupić prawa na zasadzie sublicencji.

Komentarze

komentarzy