Trener Danii lekceważy Polaków?

z18942952qrafael-benitez-i-age-hareide

W części internetowej społeczności zawrzało, kiedy światło dzienne ujrzała wypowiedź duńskiego selekcjonera przed eliminacyjnym spotkaniem z Polską.

Danii Age Hareide zdradził, że w najdrobniejszych szczegółach dopracował strategię na mecz z Polską, jego zawodnicy są świetnie przygotowani i celem są trzy punkty. W czym sęk? Dodał, że Polacy są oczywiście ćwierćfinalistą Mistrzostw Europy we Francji, ale jego podopieczni nie grają przecież z Brazylią.

„Moi piłkarze zdają sobie sprawę, że czeka ich trudny mecz. Nie dość, że na wyjeździe, to jeszcze z ćwierćfinalistą Mistrzostw Europy. Wiedzą jednak, że nie będzie to mecz przeciwko Brazylii. Dlatego jadąc do Warszawy jesteśmy spokojni” – komentował Duńczyk.

Oczywiście można na siłę czepiać się fragmentu o Brazylijczykach, ale czy jest to w jakikolwiek sposób lekceważące lub uwłaczające? Nie. Czasami wydaje mi się, że niektórzy kibice oczekują, aby rywale wychodzili na spotkania z Polską na miękkich nogach i bali się wykonać jakikolwiek ruch. Oczywiście, ja również żyłem piękną historią kadry Nawałki na Euro i wspieram ich w każdym meczu, ale musimy sobie uświadomić, że ta drużyna niczego jeszcze nie wygrała i nic dziwnego, że Duńczycy chcą przyjechać na Narodowy jak po swoje.

A może Hareide miał powiedzieć, że reprezentanci Danii zrobią wszystko, aby choć na moment być w posiadaniu piłki i jakimś cudem przedostać się na połowę rywali? Warto pamiętać także, że na starcie tych eliminacji to Duńczycy mają trzy oczka, co również zauważa trener i ciężko się z tym nie zgodzić. Presja będzie z pewnością rosła, bo każde potknięcie sprawi, że napompowany do granic balonik, może w końcu wystrzelić.

„To Polacy w końcu mają gorszą sytuację w grupie i znajdują się pod większą presją niż my, więc więc to właśnie będziemy chcieli wykorzystać” – dodał szkoleniowiec.

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy