Trener Dinama Zagrzeb opuszcza klub. Został skazany na prawie pięć lat więzienia!

Do dość kuriozalnej sytuacji doszło w szeregach Dinama Zagrzeb. Chorwacki klub rywalizuje w 1/8 finału Ligi Europy, mierząc się z Tottenhamem. Pierwszy mecz rozegrany w Londynie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. W rewanżowej potyczce nie pojawi się dotychczasowy trener Dinama – Zoran Mamic. Został on bowiem skazany na 4 lata i 11 miesięcy więzienia. 

49-latek przez lata powiązany był z zespołem z Zagrzebia. Mamic najpierw pełnił funkcję dyrektora sportowego, a następnie został szkoleniowcem zespołu, będąc trenerem drużyny w okresie 2013-2016. Na kilka lat Zoran Mamic opuścił Chorwację, zaliczając epizody w Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do Dinama powrócił w czerwcu 2019 roku jako dyrektor sportowy, a następnie ponownie jako trener.

Zoran Mamic skazany

Wygląda na to, że Zoran Mamic na dobre zakończył swoją przygodę z tym klubem. Chorwacki Sąd Najwyższy skazał bowiem szkoleniowca na cztery lata i 11 miesięcy więzienia. Jest to pokłosie oskarżeń dotyczących przestępstw, jakie miał dopuścić się Zoran razem ze swoim bratem Zdravko. Obaj panowie dopuścili się defraudacji.

Przed ogłoszeniem wyroku Zoran Mamic zapowiedział, iż w sytuacji, gdy zostanie skazany, opuści klub. Funkcję trenera przejął Damir Krznar.

 

Komentarze

komentarzy