Troy Parrott podpisze nowy kontrakt z Tottenhamem. 18-latek otrzyma szansę od Mourinho?

Wiele angielskich zespołów zaczyna dawać szanse bardzo młodym zawodnikom. Takim przykładem jest chociażby Mason Greenwood, który już występuje regularnie w pierwszej drużynie Manchesteru United. Tottenham także ma w swoich szeregach obiecującego napastnika. Jest nim Troy Parrott. Według ostatnich doniesień mediów, Irlandczyk podpisze nową umowę z „Kogutami”. Czy Jose Mourinho zacznie korzystać z napastnika?

Kontuzja Harry’ego Kane’a powoduje, iż drużyna z Londynu nie ma w swoich szeregach nominalnej dziewiątki. Kibice oraz eksperci przypuszczali, że klub dokona wzmocnienia w zimowym oknie transferowym. Tak się jednak nie stało. Co prawda drużynę zasilił Steven Bergwijn, jednakże 22-latek nie jest nominalnym napastnikiem, więc nadal rolę najbardziej wysuniętego piłkarza w zespole pełnią Son czy Lucas.

Patrząc na młodzieżowe ekipy Tottenhamu, szansę na grę mógłby dostać Troy Parrott. 18-latek mimo młodego wieku zadebiutował już w dorosłej reprezentacji Irlandii. Parrott bardzo dobrze radził sobie w młodzieżowej Lidze Mistrzów, co potwierdzają statystyki. W czterech spotkaniach Troy zdobył sześć bramek, dorzucając jedną asystę.

Według spekulacji dziennikarzy, napastnik nie otrzymywał szans w pierwszym zespole z powodu niejasnej sytuacji kontraktowej. Parrott nie był do końca przekonany do podpisania nowej umowy, dlatego klub nie chciał wiązać z tym zawodnikiem ambitnych planów, by nie doświadczyć w pewnym momencie rozczarowania.

Jak informuje jednak Mike McGrath z „The Telegraph”, 18-latek uzgodnił warunki kontraktu. Snajper ma związać się na kolejne trzy lata z „Kogutami”. Tuż po złożeniu podpisu, zostanie podjęta decyzja w kontekście dalszej przyszłości Parrotta. Z jednej strony Troy mógłby być rozwiązaniem dla Jose Mourinho w sprawie pozycji napastnika. Portugalczyk nie jest do końca przekonany, czy zawodnik poradziłby sobie z rolą dziewiątki w zespole, dlatego całkiem prawdopodobna wydaje się opcja wypożyczenia w letnim oknie.

Komentarze

komentarzy