Trudne negocjacje Barcelony w sprawie Xaviego

Cały czas Barcelona nie ogłosiła nazwiska trenera, który przejmie zespół długoterminowo. Wyraźnym faworytem wydaje się Xavi. Problem polega na tym, iż aktualny zespół hiszpańskiego szkoleniowca niechętnie podchodzi do rozstania ze swoim trenerem. 

Od lipca 2019 roku Xavi jest szkoleniowcem Al-Sadd SC. Pod wodzą 41-latka katarski klub dwukrotnie triumfował w Qatari League Cup, cieszył się z mistrzostwa Kataru, a także wygrywał Qatari Super Cup, Qatari Satrs Cup czy dwukrotnie sięgał po Pucharu Kataru. Nic dziwnego, że zarząd Al-Sadd SC jest bardzo zadowolony z pracy Hiszpana i nie chce z nim się rozstawać.

Wymowne stanowisko Al-Sadd SC

Na temat ewentualnego odejścia Xaviego wypowiedział się Turki Al-Ali, CEO Al-Sadd: Cieszymy się z wizyty delegacji z Barcelony, szanujemy ich. Pozycja klubu jest jasna od samego początku – jesteśmy zdecydowani zatrzymać Xaviego z nami i nie możemy pozwolić mu odejść w tym wrażliwym momencie sezonu.

Sam Xavi w rozmowie z tv3 dał jasno do zrozumienia, że chce wrócić na Camp Nou. Tym razem w roli trenera – Jestem bardzo podekscytowany i chętny. Od kilku dni rozmawiam z Barceloną. Wszystko jest gotowe, ale teraz zależy to od rozmów między klubami. Mam nadzieję, że da się to załatwić.