Trwają rozmowy w sprawie nowego kontraktu Łukasza Fabiańskiego!

Łukasz Fabiański został bohaterem West Hamu w sobotnim starciu z Fulham. Polski golkiper obronił rzut karny wykonywany przez Lookmana w 98. minucie rywalizacji. Rywale stanęli przed szansą, by wyrównać stan meczu, sięgając tym samym po jeden punkt. Fabiański obronił jedenastkę, zachowując czujność przy uderzeniu rywala. Po efektownym występie, Łukasz zdradził w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem, że dobrze czuje się w ekipie „Młotów” i ma nadzieję, że będzie kontynuować swoją karierę w Londynie.

Fabiański jest graczem West Hamu od 2018 roku. 35-latek przez cały czas pełni ważną rolę w drużynie, będąc pierwszym bramkarzem zespołu. W trakcie sezonu 2020/2021, Łukasz utrzymuje dobrą dyspozycję, co było widoczne m.in. w starciu z Manchesterem City czy rywalizacji z Fulham. W tym drugim meczu, Fabiański obronił rzut karny.

Rozmowy w sprawie kontraktu

W trakcie wywiadu dla „Meczyki.pl”, Łukasz Fabiański zdradził, że toczą się rozmowy w sprawie jego kontraktu – Zbliża się moment decyzji. Z mojej strony sytuacja jest jasna. Doskonale czuję się w klubie. Nie potrzebuję żadnej zmiany. Moja rodzina odnajduje się w Londynie. Jesteśmy tu szczęśliwi. Syn właśnie poszedł do szkoły, co ma niebagatelne znaczenie. Nie chcę teraz wywracać swojego życia do góry nogami. Mam nadzieję, że klub jest tak samo zadowolony jak ja. Osobiście nie biorę w tym udziału, ale mogę zdradzić, że wstępne rozmowy się już toczą. Myślę, że szybko znajdziemy rozsądne rozwiązanie tej sytuacji. Pewnie jeszcze chwilę to potrwa, ale wkrótce powinniśmy dojść do porozumienia i przedłużyć kontrakt.

Obecna umowa Fabiańskiego obowiązuje do 2021 roku.