Trzeba było słuchać Moyesa. Harry Maguire mógł trafić do Manchesteru znacznie wcześniej?

Manchester United cały czas pracuje nad transferem Harry’ego Maguire’a. Według ostatnich doniesień mediów, klub jest bliski finalizacji transakcji. Obie strony miały bowiem dojść do porozumienia w sprawie kwoty transferu. Co ciekawe, defensor Leicester mógł ubrać koszulkę „Czerwonych Diabłów” już… niecałe sześć lat temu.

Jak informowały angielskie źródła, Manchester United uzgodnił pieniądze, jakie zapłaci „Lisom” za 26-latka. Ekipa z Old Trafford ma wydać 60 milionów funtów + 20 milionów funtów w bonusach. Nie ma jednak pewności, czy doniesienia mediów są zgodne z prawdą. Biorąc pod uwagę nieugiętość Leicester, być może kwota transferu będzie jeszcze większa.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Bardzo interesująca ciekawostka ujrzała w niedzielę światło dzienne. Kibice dotarli do artykułu z 2013 roku, który informował o zainteresowaniu ze strony „Czerwonych Diabłów” piłkarzem Sheffield United. Był to nie kto inny, a sam Harry Maguire.

David Moyes przyglądał się postępom Anglika po wskazówkach Sir Alexa Fergusona. Szkocki szkoleniowiec chciał wprowadzić odpowiednią rywalizację w środku obrony. Swoje lata mieli już bowiem Ferdinand oraz Vidic, natomiast Jones i Smalling według opinii Moyesa powinni otrzymać konkurenta w walce o pierwszy skład.

Biorąc pod uwagę wiek oraz doświadczenie Maguire’a, kwota transferu defensora w tamtym czasie byłaby diametralnie niższa. Media wyceniały środkowego obrońcę na 4 miliony funtów. Nie ma zatem porównania z obecną kwotą, która może wynieść nawet 80 milionów funtów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy