Trzeba znaleźć następcę. West Ham zaczyna obserwować rynek!

Maximiliano Gomez

Wszystko wskazuje na to, że West Ham w trakcie zimowego okna transferowego zostanie postawiony w bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Z zespołem najprawdopodobniej pożegna się Marko Arnautović. Austriak odpowiada w ekipie „Młotów” za sporą liczbę bramek. W związku z tym, londyński zespół musi sprowadzić właściwego następcę. 

Jak istotnym zawodnikiem dla West Hamu jest Arnautović potwierdza fakt, iż 29-latek od momentu transferu strzelił 19 bramek oraz zanotował 10 asyst we wszystkich rozgrywkach. Żaden inny piłkarz w ekipie „Młotów” nie osiągnął w tym czasie lepszych statystyk. Utrata Marko w połowie sezonu może być dla klubu bardzo bolesna.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Nic dziwnego, że Londyńczycy poszukują następcy z prawdziwego zdarzenia. Nie mówimy tutaj o transferze za 20 milionów euro. Według ostatnich doniesień mediów, przedstawiciele West Hamu wystosowali zapytanie w sprawie transferu Krzysztofa Piątka. Genoa jest jednak już w zaawansowanych rozmowach z Milanem, dlatego Włosi odrzucili dwie oferty. Najpierw opiewającą na 35 milionów euro, a następnie propozycję o 5 milionów euro większą.

Zespół z Premier League zdał sobie sprawę, że w kontekście napastnika Genoi trudno cokolwiek zdziałać. Zarząd „Młotów” skierował swoje zainteresowanie na zupełnie innego zawodnika, z zupełnie innej ligi. Maximiliano Gomez, bo o nim właśnie mowa, jest potencjalnym kandydatem na miejsce Marko Arnautovica.

Kierunek? LaLiga

Gomez trafił do LaLiga w 2017 roku. Pierwszy sezon w lidze hiszpańskiej był dla Urugwajczyka całkiem udany. Maximiliano strzelił bowiem siedemnaście bramek w 36 spotkaniach. Lepsze statystyki w zespole miał tylko Iago Aspas, który zakończył rozgrywki z 22 trafieniami.

Jak udowadnia obecny sezon, takie wyniki napastnika nie były dziełem przypadku. Aktualnie Gomez może pochwalić się 9 bramkami oraz 5 asystami w lidze. Ponownie lepszy w drużynie jest tylko Aspas. Występy 22-latka wzbudziły więc zainteresowanie West Hamu. Czy transfer zimą jest możliwy? Patrząc na pewno aspekty, wydaje się, że tak. Warto zaznaczyć, że Maximiliano ma w umowie wpisaną klauzulę, która wynosi 45 milionów funtów. Według ostatnich doniesień mediów, West Ham zamierza negocjować ewentualną kwotę transferu.

Czy piłkarz Celty Vigo byłby pozytywnym wzmocnieniem dla drużyny Manuela Pellegriniego?

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy