Trzech kandydatów na trenera Bournemouth!

Na początku lutego Jason Tindall stracił pracę w Bournemouth. Funkcję tymczasowego trenera zespołu objął Jonathan Woodgate, który wygrał z drużyną już dwa mecze, eliminując m.in. Burnley z FA Cup. Mimo to, zarząd „Wisienek” najwidoczniej chce zatrudnić kogoś innego. W grze jest trzech kandydatów.

O poszukiwaniach nowego trenera w Bournemouth informuje David Ornstein z „The Athletic”. Według wspomnianego źródła, zespół z Championship rozważa trzech szkoleniowców. Pierwszym z nich jest Paatrick Vieira, który niedawno został zwolniony z Nicei. Przedstawiciele Bournemouth mieli już rozmawiać z Francuzem za pośrednictwem wideokonferencji.

Terry rozpocznie przygodę?

Ekipa „Wisienek” rozważa także zatrudnienie Johna Terry’ego. Anglik do tej pory nie miał okazji samodzielnie prowadzić zespołu. Od 2018 roku Terry pełni funkcję asystenta Deana Smitha w Aston Villi.

Listę głównych kandydatów zamyka David Wagner. Niemiec pozostaje bez klubu od końcówki września 2020 roku, gdy został zwolniony z Schalke ze względu na fatalne wyniki zespołu. 49-latek jest jednak ceniony w Anglii za pracę w Huddersfield.

W mediach przewijała się także kandydatura Franka Lamparda. Jak twierdzi jednak David Ornstein, były trener Chelsea nie zamierza podejmować się nowego wyzwania.