Turniej Final Four w LM oraz LE coraz bardziej możliwy. Sporo zyskać może Gdańsk!

UEFA intensywnie pracuje nad przygotowaniem planu w kontekście dokończenia Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Na ten moment wznowienie zmagań jest niemożliwe. Istnieje prawdopodobieństwo, że zwycięzców poszczególnych rozgrywek poznamy dopiero w sierpniu. Taki scenariusz bierze pod uwagę UEFA, która stworzyła pewien ciekawy pomysł.

Turniej Final Four kojarzy nam się przede wszystkim z siatkówką. Cztery najlepsze drużyny danych rozgrywek zbierają się najczęściej w jednym miejscu, by najpierw rozegrać mecze półfinałowe, a następnie powalczyć o końcowy triumf w finale lub nagrodę pocieszenia w potyczce o trzecie miejsce. Już w połowie marca pojawiały się pierwsze informacje, sugerujące, iż podobną formę wykorzysta UEFA w sprawie dokończenia LM oraz LE.

Środowe doniesienia „Mirror” potwierdzają tę tezę. Według informacji Johna Crossa, UEFA nie bierze pod uwagę dokończenia dwóch prestiżowych rozgrywek za zamkniętymi drzwiami. W związku z tym, na decydujące starcia możemy poczekać nawet do sierpnia, by kibice mogli uczestniczyć w wielkim wydarzeniu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jest brany pod uwagę projekt, który zakłada turniej Final Four, czyli rywalizację czterech drużyn. Jak wiadomo, finał LM ma odbyć się w Stambule, z kolei ostatni mecz LE będzie rozgrywany w Gdańsku. Oba miasta miałyby być organizatorami takich imprez.

Sporo może zyskać zatem Gdańsk, który gościłby przez kilka dni cztery najlepsze drużyny w Lidze Europy podczas sezonu 2019/2020. Jak na razie, UEFA prowadzi w tej sprawie rozmowy i nic nie jest jeszcze ustalone.

Komentarze

komentarzy