„Tutaj mam pracę” – Frank Lampard o plotkach związanych z przejęciem posady w Chelsea!

Rozczarowujące wyniki Chelsea powodują, iż w mediach coraz częściej możemy przeczytać o ewentualnym zwolnieniu Maurizio Sarriego. Jednym z kandydatów na przejęcie posady Włocha na Stamford Bridge jest Frank Lampard. Legenda „The Blues” z powodzeniem radzi sobie w Derby, dlatego zarząd londyńskiego klubu mógłby pomyśleć o decyzji, jaką podjęli chociażby przedstawiciele Manchesteru United. 

Przeważnie, szkoleniowcy zaczynają swoją przygodę z trenerką od kilku lat pracy w młodzieżowych drużynach. Następnie, większość z nich otrzymuje swoją pierwszą samodzielną pracę w klubach z niższych lig. Frank Lampard zaczął z wysokiego „C”. 40-letni Anglik otrzymał pod koniec maja propozycję prowadzenia zespołu z Championship, Derby County. Były pomocnik przyjął atrakcyjną ofertę i od obecnych rozgrywek prowadzi drużynę z Pride Park Stadium.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

W swoim debiutanckim sezonie, Frank Lampard radzi sobie bardzo dobrze. Derby zajmuje obecnie siódme miejsce w lidze i ma realne szanse na grę w play-offach. Od szóstego Bristol dzieli „Barany” tylko gorszy bilans bramkowy, natomiast strata do trzeciego miejsca wynosi pięć punktów.

Dobrą pracę Anglika zauważyły również media. Łącząc wieloletnią przygodę Lamparda z Chelsea, niektóre źródła zaczęły sugerować, że to właśnie były pomocnik „The Blues” może przejąć stery na Stamford Bridge. Pozycja Maurizio Sarriego jest bowiem poważnie zagrożona. Zespół z Londynu doznał prawdziwej kompromitacji w starciu z Manchesterem City, przegrywając aż 0:6. Dodatkowo coraz głośniej mówi się o kiepskich relacjach Włocha z piłkarzami. Według „The Telegraph”, Sarri otrzyma od zarządu dwa tygodnie, by poprawić wyniki drużyny. Patrząc na terminarz Chelsea, może to być bardzo trudne zadanie.

Bez ekscytacji

Jak na wszelkie spekulacje zapatruje się Frank Lampard? Anglik bardzo spokojnie podszedł do plotek i cały czas jest skupiony na pracy w zespole z Championship – Bukmacherzy nie zawsze mają racje. Nigdy nie będę się tym ekscytować. Jest to klub, który szanuję oraz pracuje tam szkoleniowiec, do którego mam ogromne uznanie, więc takie spekulacje nie powodują mojego uśmiechu, gdyż tutaj mam pracę. 

Niewykluczone, że przy ewentualnym zwolnieniu Sarriego, obowiązki pierwszego trenera przejmie Gianfranco Zola. Włoch w swojej trenerskiej karierze prowadził już takie zespoły jak West Ham, Watford, Cagliari czy Birmingham. Najprawdopodobniej Zola otrzymałby propozycję tymczasowego trenera.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

 

Komentarze

komentarzy