Udane wypożyczenie przynosi efekty. Harry Wilson na radarze klubów Premier League!

Świetne wyniki Derby County w obecnych rozgrywkach są efektem dobrej gry m.in. wypożyczonych zawodników. Harry Wilson, Mason Mount czy Fikayo Tomori to piłkarze, którzy przybyli do ekipy „Baranów” na okres jednego sezonu. Imponujące rezultaty zespołu pozwalają zatem tym graczom na znalezienie sobie nowej drużyny. Wilson jest już rozchwytany przez kluby z Premier League!

To właśnie wypożyczony z Liverpoolu 22-letni Harry odpowiadał w głównej mierze za bramki w ekipie Franka Lamparda. Wilson strzelił w kończącej się kampanii 18 bramek oraz dorzucił do tego 6 asyst. Jest to zdecydowanie najlepszy sezon piłkarza w całej karierze. Wcześniej, zawodnik „The Reds” spędzał rozgrywki na wypożyczeniach w takich zespołach jak Crewe czy Hull.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Kompletnie nie zaskakują ostatnie doniesienia mediów. Według angielskich źródeł, aż trzy ekipy z Premier League rozpatrują sprowadzenie Wilsona do swoich drużyn. Mowa o Newcastle, Southampton oraz Brighton. Tym razem możliwe jest, że Liverpool zdecyduje się na definitywną sprzedaż Walijczyka. Klub prowadzony przez Juergena Kloppa ma w swoich szeregach wielu ofensywnych piłkarzy, dlatego trudno znaleźć miejsce dla 22-latka.

Letnie okno transferowe wydaje się także idealnym momentem, by przeprowadzić transakcje. Po imponującym sezonie, kwota za Wilsona będzie znacznie wyższa, aniżeli rok temu. Mówi się, że Liverpool może oczekiwać za Harry’ego nawet 25 milionów funtów.

Warto pamiętać, że jeszcze nie tak dawno, zarząd „The Reds” udowodnił, iż potrafi odpowiednio spieniężyć graczy, którzy nie są potrzebni drużynie. W trakcie zimowego okna, klub opuścił Dominic Solanke. Liverpool otrzymał za Anglika kwotę w wysokości ponad 20 milionów euro. Podobne pieniądze wpłynęły na konto drużyny po sprzedaży Danny’ego Ingsa.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy