UEFA nie zawiesiła białoruskich drużyn. Przeciwko wykluczeniu głosował również Zbigniew Boniek

Białoruskie drużyny oraz reprezentacje bez większych sankcji. Komitet wykonawczy UEFA jednogłośnie zadecydował, że nie nałoży kary w postaci zawieszenia zespołów z tych krajów. Pełna zgodność oznacza, iż przeciwko wykluczeniu głosował również Zbigniew Boniek.

Biorąc pod uwagę, jak ważną rolę w agresji Rosji na Ukrainę odgrywał Białoruś, odpowiednie sankcje względem tego kraju były całkowicie uzasadnione. Wśród kibiców oraz ekspertów panuje raczej zgodność, że UEFA powinna zawiesić również zespoły oraz reprezentacje z Białorusi.

Białoruś bez zawieszenia

Tak się jednak nie stało. Komitet wykonawczy UEFA jednomyślnie zadecydował, że zespoły oraz reprezentacje z Białorusi nie zostaną wykluczone. Decyzję oraz swój głos skomentował Zbigniew Boniek, wiceprezydent UEFA, który w rozmowie z „WP Sportowe Fakty” powiedział – Komitet wykonawczy UEFA podjął decyzję w sprawie drużyn białoruskich. Głosowałem tak samo, jak głosowali wszyscy przedstawiciele Komitetu Wykonawczego, łącznie z prezesem federacji ukraińskiej i angielskiej, którzy też za tym głosowali. W głosowaniu nie brał udziału przedstawiciel Rosji, który zawiesił swoją działalność w Komitecie Wykonawczym. 18 członków komitetu zagłosowało jednomyślnie.

Komentarze

komentarzy