UEFA potwierdziła zmianę formatu Ligi Mistrzów!

Wszyscy dyskutują na temat powstania Superligi, a tymczasem UEFA oficjalnie zaprezentowała zmianę formatu Ligi Mistrzów. Najważniejsze punkty? Zwiększa się liczba uczestników tego turnieju, a także znikają klasyczne grupy.

O zmianach w europejskich rozgrywkach było bardzo głośno od dłuższego czasu. W końcu stały się faktem. UEFA poinformowała w poniedziałek, iż od sezonu 2024/2025 następują bardzo istotne zmiany w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, a także nowych rozgrywkach  – Europa Conference Laegue.

Co nowego?

W kontekście Ligi Mistrzów, zmienia się liczba drużyn biorąc udział w tych rozgrywkach z 32 do 36. Kończą się także zmagania w grupach. Od sezonu 2024/2025 będzie funkcjonować jedna faza, która obejmuje wszystkie kluby i gwarantuje tym drużynom minimum 10 meczów z 10 rożnymi przeciwnikami (5 spotkań na wyjeździe, 5 spotkań u siebie). Osiem najlepszych ekip automatycznie zamelduje się w fazie pucharowej, natomiast zespoły z dziewiątego do dwudziestego czwartego miejsca powalczą w dwumeczach barażowych, by zapewnić sobie udział w gronie szesnastu najlepszych ekip.

Podobne zmiany nastąpią także w Lidze Europy (8 zagwarantowanych spotkań), a także Europa Conference League (6 zagwarantowanych spotkań).

Komentarze

komentarzy