UEFA pozostawia pięć zmian w europejskich rozgrywkach!

UEFA
UEFA

W związku z długą przerwą i napiętym terminarzem, UEFA pod koniec sezonu 2019/2020 wprowadziła możliwość przeprowadzania pięciu zmian w trakcie europejskich rozgrywek. W czwartek międzynarodowa organizacja podtrzymała ten przepis w kontekście kampanii 2020/2021.

Opcja pięciu zmian w trakcie meczu była w pełni uzasadniona. Finisz ubiegłych rozgrywek przebiegał w zawrotnym tempie, dlatego szkoleniowcy poszczególnych zespołów musieli dobrze operować swoją kadrą, wymieniając zawodników nie tylko w kontekście wyjściowych jedenastek, ale również zmian na boisku. Wielu trenerów korzystało z opcji przeprowadzania pięciu zmian.

Przepis zostaje

Rozgrywki 2020/2021 również nie będą takie, jak zazwyczaj. Krajowe rozgrywki rozpoczęły się znacznie później. To samo dotyczy Ligi Mistrzów, a także Ligi Europy. W wyniku takiego obrotu spraw, terminarz wielu drużyn będzie bardzo napięty. UEFA wyciąga pomocną dłoń, pozostawiając przepis dotyczący pięciu zmian.

Reguła obowiązuje m.in. w spotkaniach Ligi Narodów, baraży do Euro, Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Do kadry meczowej szkoleniowcy mają prawo wybrać dwudziestu trzech piłkarzy.

 

Komentarze

komentarzy