UEFA rozpoczęła dochodzenie w sprawie Zlatana Ibrahimovicia!

Niecałe dwa tygodnie temu media obiegła informacja dotycząca Zlatana Ibrahimovicia. Mowa konkretnie o udziale szwedzkiego napastnika w agencji bukmacherskiej. Taki czyn łamie przepisy. Z tego też powodu UEFA rozpoczęła dochodzenie w związku ze snajperem Milanu.

Jak informował szwedzki dziennik Aftonbladet, spółka akcyjna Zlatana Ibrahimovicia – Unknown AB posiada 10% udziałów w agencji bukmacherskiej Bethard.com. Jako że szwedzki piłkarz wystąpił m.in. w eliminacjach do mistrzostw świata, 39-latek złamał przepisy, dotyczące braku jakichkolwiek powiązań zawodników z zakładami bukmacherskimi.

UEFA rozpoczęła dochodzenie

W poniedziałkowe popołudnie UEFA poinformowała, iż rozpoczęło się specjalnie dochodzenie dyscyplinarne dotyczące Zlatana Ibrahimovicia. Tak brzmi całe oświadczenie: Zgodnie z Artykułem 31 (4) Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA (DR), Inspektor Etyki i Dyscypliny UEFA został dziś wyznaczony do przeprowadzenia dochodzenia dyscyplinarnego w sprawie potencjalnego naruszenia Regulaminu dyscyplinarnego UEFA przez Zlatana Ibrahimovicia. Mowa o rzekomym udziale finansowym w firmie bukmacherskiej. Dalsze informacje w tej sprawie pojawią się w odpowiednim czasie.

Co może grozić piłkarzowi Milanu? Jedna z opcji to odpowiednia grzywna. Nie można także wykluczyć surowszej kary w postaci wykluczenia piłkarza z europejskich rozgrywek.

 

Komentarze

komentarzy