UEFA odkrywa karty. Poznaliśmy termin zakończenia transferowego okienka

UEFA
UEFA

Ze względu na pandemię koronawirusa, terminarz europejskich rozgrywek został wywrócony do góry nogami. Do tej pory nie wiedzieliśmy także w jaki sposób zostanie rozstrzygnięta kwestia okienka transferowego. UEFA postanowiła odkryć jednak wszystkie karty. 

UEFA odkrywa karty

Wczoraj UEFA poinformowała o oficjalnym terminie dokończenia tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Dzisiaj poznaliśmy odpowiedź na nieco inne pytania. Przede wszystkim europejska federacja wezwała wszystkie kraje członkowskie, aby przyjęły ustalony termin 5 października na koniec transferowego okienka. Zgoda z ich strony to zapewne czysta formalność.

To z pewnością najlepsze wyjście z obecnego z rozwiązania. Przeniesienie spotkań Ligi Mistrzów sprawia, że piłkarze tak naprawdę wakacje rozpoczną dopiero we wrześniu. Wspólne zakończenie okienka pozwoli także na ujednolicenie terminarza klubowego na przyszły sezon.

Mistrzostwa świata w Katarze

Komitet Wykonawczy zaakceptował także procedurę eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. O podziale miejsc w koszykach przed losowaniem kwalifikacji zadecyduje ranking FIFA opublikowany po zakończeniu Ligi Narodów. Łącznie w fazie eliminacji będzie 10 grup, z czego awansuje każdy jej zwycięzca oraz trzy najlepsze zespoły z baraży.

Dodatkowo UEFA zapewniła zespoły, że zasady Financial Fair Play zostaną nieco poluzowane. Dzięki temu kluby otrzymają więcej czasu na uregulowanie zaległości finansowych.  Ma to pomóc w walce ze skutkami koronawirusa.

Komentarze

komentarzy