UEFA z twardym stanowiskiem w sprawie organizacji EURO 2020 w dwunastu krajach!

W związku z panującą pandemią, a także przepisami obowiązującymi w wielu krajach, format organizacji Euro 2020 wydaje się trudny do zrealizowania. Jak wiadomo, wielka impreza ma odbyć się w dwunastu krajach. Biorąc pod uwagę restrykcje związane z koronawirusem, rozsądnym rozwiązaniem jest porzucenie takiego formatu. Jak na razie UEFA nie zamierza jednak zmieniać planów.

Już za nieco ponad trzy miesiące rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ma to być zupełnie inna impreza niż poprzednie. Wszystko za sprawą formatu turnieju, a dokładniej kwestii rozgrywania spotkań. Mamy bowiem do czynienia z dwunastoma miastami/gospodarzami.

UEFA nadal podtrzymuje 12 gospodarzy

Panująca pandemia wpływa na rozgrywki piłkarskie. Część spotkań Ligi Mistrzów czy Ligi Europy rozgrywanych jest w innych lokalizacjach. Nic dziwnego, że coraz głośniej mówi się o zmianie formatu Euro 2020, a dokładniej przeniesieniu imprezy do jednego kraju. Gotowość do przejęcia tej roli zgłosiła już Anglia.

Jak na razie, UEFA najwidoczniej nie bierze pod uwagę tak istotnej zmiany. Rzecznik międzynarodowej organizacji wypowiedział się w tym temacie dla Sky Sports – Od momentu ogłoszenia turnieju obowiązuje format z 12 gospodarzami. Zamiarem UEFA pozostaje organizowanie imprezy przy takich zasadach.

 

Komentarze

komentarzy