UEFA zaprezentowała drużynę roku wybraną przez kibiców!

Robert Lewandowski

Wszyscy sympatycy futbolu mieli okazję wybrać drużynę roku. W środę UEFA ujawniła jedenastu piłkarzy, którzy zostali wyróżnieni przez sympatyków. W tym gronie nie zabrakło oczywiście triumfatora nagrody Piłkarza Roku według FIFA, czyli Roberta Lewandowskiego.

Nie zaskoczy raczej nikogo fakt, iż w drużynie roku jest najwięcej przedstawicieli Bayernu. Ekipa z Monachium w trakcie sezonu 2019/2020 cieszyła się z mistrzostwa kraju, a także triumfu w Lidze Mistrzów. Dlatego też do zespołu zostali wybrani Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Alphonso Davies czy Thiago Alcantara, który aktualnie jest graczem Liverpoolu, ale w zeszłym sezonie reprezentował barwy „Bawarczyków”.

Robert Lewandowski w drużynie roku UEFA

Nie zabrakło także miejsca dla Roberta Lewandowskiego, najlepszego zawodnika roku według FIFA. Tak prezentuje się cały zespół:

W środku defensywy kibice postawili na duet Virgil van Dijk oraz Sergio Ramos. Z kolei w środku pola prócz Thiago Alcantary znalazł się Kevin De Bruyne. Ofensywę uzupełnili natomiast Neymar, Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo.