UEFA zdecydowała. Trzy opcje na zakończenie sezonu

Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy zakończy się obecna sytuacja w Europie. Pandemia koronawirusa dotknęła wiele sektorów na świecie, a cierpi z tego powodu także sport. Póki co nie mamy jakichkolwiek przesłanek, że najlepsze ligi wrócą do regularnej gry. Mimo to Aleksander Ceferin wierzy, że nastąpi to prędzej czy później.

Prezydent UEFA w wywiadzie dla włoskiej gazety „La Repubblica” stwierdził, że istnieją trzy warianty na dokończenie obecnego sezonu. Europejska federacja trzyma rękę na pulsie i stale bierze pod uwagę różne okoliczności.

– Nikt nie wie, kiedy skończy się obecna pandemia. Mamy plan A, B lub C. Regularnie rozmawiamy z krajowymi ligami, klubami oraz mamy grupę roboczą, która codziennie nad tym pracuje. Musimy czekać, tak jak wszystkie inne sektory gospodarcze.

52-latek zapytany o możliwe opcje wznowienia sezonu, odpowiedział:

– Zaczniemy ponownie w połowie maja, na początku czerwca lub nawet pod koniec czerwca. Jeśli jednak nam się to nie powiedzie, sezon prawdopodobnie zostanie uznany za zakończony. Póki co jednak trudno o jakikolwiek plan. Pojawiła się nawet propozycja zakończenia tego sezonu na początku następnej kampanii, która zacznie się oczywiście z tego powodu nieco później.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Ceferin zabrał głos także w sprawie zasad FFP. Kluby oczekują od UEFA zmian, które pozwolą im przetrwać w tych trudnych czasach.

– W tej sytuacji nie ma miejsca na samolubstwo, a piłkarze powinni to zrozumieć. Kryzys uderza także w kluby i  po tym okropnym roku nic już nie będzie takie samo. Na pewno zmodyfikujemy nasze zasady.

Komentarze

komentarzy