Ujawniono szczegóły kontraktu Leo Messiego. Ogromne pieniądze dla Argentyńczyka!

Messi

Cały czas pod ogromnym znakiem zapytania stoi przyszłość Leo Messiego w Barcelonie. Argentyńczyk ma ważny kontrakt tylko do końca obecnego sezonu. Hiszpański dziennik „El Mundo” postanowił przyjrzeć się aktualnej umowie 33-latka. Na sam kontrakt Messiego klub z Camp Nou musiał poświęcić ponad 550 milionów euro. Do tego dochodzą premie lojalnościowe, które także sięgają niebotycznych sum.

Leo Messi przedłużył swój kontrakt z Barceloną w 2017 roku, wiążąc się z wielokrotnym mistrzem Hiszpanii na cztery lata (czyt. do czerwca 2021 roku). Była to niezwykle ważna operacja dla Barcelony, która utrzymywała w klubie jednego z najlepszych (a według wielu kibiców i ekspertów najlepszego) piłkarzy na świecie. Kosztowała ona zatem znacznie więcej niż sprowadzenie nowego zawodnika.

Ogromne zarobki Leo Messiego

Jak ujawnia hiszpański dziennik „El Mundo”, Leo Messi zagwarantował sobie kontrakt, na mocy którego zarobi łącznie 555 milionów euro za cztery lata, czyli 138 milionów euro za sezon plus zmienne. Dochodzą do tego dwa ogromne dodatki. Messi otrzymał także 115 milionów euro za podpisanie nowej umowy, a także 77 milionów euro bonusu lojalnościowego. Są to oczywiście sumy przed opodatkowaniem.

Przy obecnym zadłużeniu i ogromnych problemach finansowych Barcelony, można mieć spore wątpliwości, czy zespół z Camp Nou jest w stanie sprostać oczekiwaniom Argentyńczyka względem nowego kontraktu.

Komentarze

komentarzy