Umtiti nie dla Arsenalu? Emery obrał inny transferowy cel

Samuel Umtiti

Arsenal latem z pewnością poszuka wzmocnień na pozycji środkowego obrońcy. Wśród potencjalnych kandydatów do tej pory wymieniało się między innymi Samuela Umtitiego. 25-latek wśród wielu spekulacji postanowił zabrać głos na temat odejścia z obecnego zespołu.

Plotki łączące z Barceloną Matthijsa De Ligta z pewnością mogły zaniepokoić mistrza świata z 2018 roku. W poprzednim sezonie Umtiti, także przez problemy zdrowotne, wystąpił zaledwie w 15 spotkaniach. Ernesto Valverde głównie w centralnej części defensywy stawiał na Pique oraz Lengleta, Mimo to Umtiti nie przejął się tą sytuacją i jest gotowy na walkę o pierwszy plac.

– Mam nadal kontrakt z Barceloną i czuję się tutaj szczęśliwy. Miałem skomplikowany sezon, ale nie zamierzam zmienić zespołu – stwierdził Francuz w rozmowie z RTL.

Wiadomość ta będzie rozczarowaniem dla Emery’ego, który teraz będzie musiał szukać innego zawodnika na rynku transferowym. Innym kandydatem jest Joachim Andersen, ale wyjątkowo niski budżet „Kanonierów” na letnie okienko może stanowić problem dla hiszpańskiego szkoleniowca.

Część pieniędzy klub może pozyskać oczywiście ze sprzedaży niektórych graczy. Kilka dni temu angielskie media informowały o ofercie za Aubameyanga, zaś blisko opuszczenia drużyny są także Kolasinac oraz Mustafi.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy