Unai Emery szczery do bólu. Brutalna rzeczywistość zawodnika Arsenalu!

Arsenal bardzo dobrze radzi sobie w Lidze Europy. Londyński zespół po dwóch kolejkach ma sześć punktów, a jego bilans bramkowy wynosi 7:0. Sympatyków „Kanonierów” może cieszyć fakt, iż w tych rozgrywkach błyszczą młodzi gracze, tacy jak Willock, Saka czy Martinelli. Nic dziwnego, że przy dobrych występach tych zawodników, nie ma miejsca w składzie dla Mesuta Oezila. O sytuacji pomocnika wypowiedział się Unai Emery.

Sprawa 30-latka jest bardzo trudna. Z jednej strony szkoleniowiec Arsenalu ma poważne argumenty, by nie wystawiać zawodnika w pierwszym składzie. Z drugiej jednak Oezil inkasuje w klubie ogromną tygodniówkę (według spekulacji, 350 tys. funtów), dlatego warto, by taki piłkarz miał jakikolwiek wkład w wyniki zespołu.

Wpływ Mesuta jest jednak marginalny. Były reprezentant Niemiec rozegrał w tym sezonie raptem dwa mecze. Pierwszy z nich to bardzo przeciętny występ w ligowej potyczce z Watford. Kibice „Kanonierów” bardzo dobrze pamiętają ten mecz, gdyż w drugiej połowie „Szerszenie” całkowicie zdominowały rywali. Drugie spotkanie to pucharowa rywalizacja z Nottingham. Z reguły ciężko wyciągnąć większe wnioski z meczów Carabao Cup, gdyż między ligą, a tym pucharem jest duża przepaść.

Mesut Oezil mógł mieć nadzieję, że Unai Emery wystawi go w spotkaniu LE przeciwko St. Leige. W szczególności, że po pierwszej kolejce Arsenal był na pierwszym miejscu w grupie, wygrywając wyjazdową potyczkę z Frankfurtem 3-0. Ku zaskoczeniu wielu osób, 30-letni pomocnik nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Swoją decyzję skomentował szkoleniowiec „Kanonierów” – Zadecydowałem, że nie znajdzie się w szerokim składzie, gdyż uważam, iż inni zawodnicy zasługiwali na to bardziej.

Jest to niewątpliwie patowa sytuacja. Zapewne Arsenal chętnie sprzedałby kosztownego dla klubu zawodnika. Problem w tym, że nikt nie zgłosi się po piłkarza, który zarabia takie pieniądze. W grę wchodzi zatem wypożyczenie, na którym „Kanonierzy” i tak mogą stracić sporo pieniędzy. Mowa oczywiście o opłacaniu części wynagrodzenia.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy