Unai Emery wraca na ławkę trenerską. Został szkoleniowcem zespołu z La Liga!

Arsenal zaczął działać

Po prawie ośmiu miesiącach przerwy, Unai Emery wraca na ławkę trenerską. Hiszpański szkoleniowiec od sezonu 2020/2021 będzie prowadzić Villarreal. Z zespołem rywalizującym w La Liga 48-latek podpisał trzyletni kontrakt.

Unai Emery miał zbudować w Arsenalu drużynę, która będzie walczyć o najwyższe cele w Premier League. Po dość ciekawych transferach „Kanonierów” w trakcie letniego okna 2019, oczekiwania kibiców oraz zarządu były spore.

Wyniki nie poszły w parze ze wzmocnieniami, a już pod koniec listopada Unai Emery pożegnał się z posadą trenera londyńskiej ekipy. Od tego momentu, szkoleniowca niejednokrotnie łączono z objęciem nowego zespołu.

Unai Emery trenerem Villarreal

Ostatecznie wybór padł na Villarreal. Popularna „Żółta łódź podwodna” w trakcie niedawno zakończonych rozgrywek zajęła piąte miejsce w lidze. Tym samym, zespół będzie rywalizować w Lidze Europy podczas kampanii 2020/2021.

Sam Emery związał się z zespołem do 2023 roku. Biorąc pod uwagę wynik klubu z tego sezonu, Hiszpan ponownie może zmierzyć się ze sporymi oczekiwaniami.

Grafik się nie postarał?

Tuż po prezentacji Emery’ego, niektórzy kibice zwrócili uwagę na prezentację szkoleniowca. Grafika od razu przypomniała pewne zdjęcie.

Jak się okazało, użyto tej samej fotografii, co przy ogłoszeniu Unaia jako trenera Arsenalu.