Urodziny Kamila Grosickiego. „TurboGrosik” kończy 32 lata!

Bohater transferów last minute. Wielki sympatyk angielskiego futbolu, który niegdyś obrał sobie cel, by występować w Premier League. Co najważniejsze, wielokrotny reprezentant Polski. Kamil Grosicki obchodzi dziś 32. urodziny. W związku z wyjątkowym świętem, sportowe życzenia dla ofensywnego gracza wydają się wręcz oczywiste.

Choć Grosicki po raz pierwszy w zagranicznym zespole zagrał już w trakcie sezonu 2007/2008, to poważną przygodę z międzynarodową piłką zawodnik rozpoczął w 2011 roku. Turecki Sivasspor wykupił wtedy Polaka z Jagiellonii za kwotę 900 tys. euro. Przeprowadzka do Super Lig okazała się całkiem dobrym ruchem dla Kamila Grosickiego. 32-latek spędził ponad trzy sezon w tej drużynie.

Przygoda w Ligue 1

W 2014 roku reprezentant Polski trafił do ligi francuskiej, zasilać szeregi zespołu Stade Rennais. Występy w topowej europejskiej lidze pozwoliły Kamilowi Grosickiemu ciężko pracować nad wymarzonym transferem do Premier League. Przeprowadzka do Anglii nastąpiła w ostatni dzień zimowego okna transferowego w 2017 roku. Grosicki trafił do Hull City. Polak miał pomóc ekipie „Tygrysów” w walce o utrzymanie.

Choć główny cel nie został osiągnięty, to Kamil Grosicki mógł być zadowolony ze swoich meczów w Premier League. W trakcie 15 spotkań, 32-latek zdobył pięć asyst. Po spadku do Championship, drużynie Hull nie udało się nawiązać poważnej walki o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. W związku z tym, kilka miesięcy temu Grosicki zmienił klub.

Powrót do Premier League?

Polak zasilił szeregi West Bromwich Albion. Razem z zespołem, Kamil walczy w obecnym sezonie o awans do angielskiej ekstraklasy. Realizacja tego celu wydaje się całkiem możliwa. Ekipa Bilicia zajmuje drugie miejsce w tabeli z przewagą sześciu punktów nad trzecią drużyną.

W dniu urodzin Kamila Grosickiego życzymy oczywiście upragnionego powrotu do Premier League.

Komentarze

komentarzy