Urodziny siostry kontra mecz w Lidze Mistrzów. Jak tym razem potoczy się los Neymara?

O relacjach Neymara z jego siostrą powstało już wiele opowieści. Prawdą jest, że od kilku lat, Brazylijczyk nie wykazuje dyspozycyjności w momencie, gdy urodziny obchodzi bliska mu osoba. Pech chciał, że rewanżowe spotkanie PSG z Borussią Dortmund w ramach 1/8 finału przypada właśnie na dzień świętowania Rafaelli Santos. Czy tym razem Neymar z powodu kontuzji lub innego wytłumaczenia opuści mecz? 

Przyjrzymy się ostatnim pięciu sezonom. W rozgrywkach 2014/2015, Neymar był niedostępny, gdyż pauzował za kartki. Takie samo wytłumaczenie piłkarz miał rok później. Trzy ostatnie sezony to nieobecność zawodnika PSG z powodów zdrowotnych. Kontuzje uniemożliwiły piłkarzowi grę w tym czasie, dlatego 27-latek mógł świętować ze swoją siostrą jej urodziny.

Tegoroczny terminarz Ligi Mistrzów został ułożony w taki sposób, iż dzień spotkania rewanżowego PSG z Borussią przypada właśnie na święto Rafaelli Santos. Mowa o 11 marca. Kibice już spekulują na temat obecności Brazylijczyka w tym spotkaniu.

Niewykluczone, że będący w gazie piłkarze PSG, rozprawią się z przeciwnikami już w Dortmundzie, gwarantując sobie praktycznie kwestię awansu. Tym samym Neymar mógłby opuścić rewanżowe spotkanie w Paryżu.

Trzeba także przyznać, iż zespół ze stolicy Francji po prostu potrafi sobie radzić bez Brazylijczyka. Neymar miał wpływ na wyniki drużyny podczas spotkań, które odbyły się pod koniec września. Podopieczni Tuchela wyszli jednak na prostą i od kilku dobrych tygodni radzą sobie w lidze oraz europejskich rozgrywkach, niezależnie od tego, czy 27-latek jest na murawie.

Czy Neymar dotrzyma tradycji i opuści spotkanie, które zbieżne jest z datą urodzin siostry?

Komentarze

komentarzy