Valencia zostanie w „dużym” angielskim klubie? „Mamy taką ofertę”

Antonio Valencia
Antonio Valencia

Przygoda Antonio Valencii z Manchesterem United powoli dobiega końca. Ekwadorczyk niedawno potwierdził, że po 10 latach gry dla „Czerwonych Diabłów” opuści Old Trafford i już teraz szuka nowego klubu. Do jakiego zespołu ostatecznie trafi?

Do tej pory głównie wymieniano kluby z Anglii z tzw. niższej póki aniżeli obecne TOP 6. W kręgu zainteresowania wspominano przede wszystkim o West Hamie oraz Crystal Palace. Włoskie media donosiły także o kontakcie z Interem, który chciałby zakontraktować bocznego obrońcę na kolejny rok.

W ostatnim czasie głos w tej sprawie zabrał ojciec i zarazem agent zawodnika, który stwierdził, że jest wiele klubów, z którymi jego syn może podpisać umowę:

– Zdecydowanie mój syn nie będzie kontynuował swojej kariery w Manchesterze. Antonio chce zmiany, a klub także nie zamierza odnawiać z nim kontraktu. Podobnie tak jak w życiu – wszystko się kiedyś kończy. Nie narzekamy jednak na brak ofert. Arsenal, West Ham, Inter i jeden zespół z Chin jest nim zainteresowany. Mamy zamiar dokonać wyboru najlepszej opcji, ale jasno wskazujemy, że priorytetem jest umowa dwuletnia.

„Kanonierzy” obecnie zmagają się z problemami w tej strefie boiska z powodu kontuzji Hectora Bellerina. Naturalnym zmiennikiem Hiszpana wydawał się Stephan Lichtsteiner, ale Szwajcar nie przystosował się do Premier League i Arsenal raczej nie zamierza przedłużać z nim kontraktu. Kilka spotkań na tej pozycji zagrał także Ainsley Maitland-Niles oraz Shkodran Mustafi, którzy starali się łatać braki kadrowe.

Valencia oczywiście byłby idealną opcją dla stołecznego klubu, który nie musiałby płacić kwoty odstępnego.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy