Valverde krytykuje Guardiole. „To niedopuszczalne”

Ernesto Valverde i Pep Guardiola
Ernesto Valverde i Pep Guardiola

Po wielu miesiącach walki, to Barcelona ostatecznie zakontraktowała Frenkie De Jonga. Oczywiście Holender kosztował gigantyczne pieniądze, ale nikt nie ma wątpliwości, że pomocnik w przyszłości może być jednym z najlepszych pomocników na świecie. Nic zatem dziwnego, że o względy piłkarza zażarcie walczył Pep Guardiola.

Hiszpański szkoleniowiec jeszcze wczoraj twierdził, że jego klub był bez szans w walce o reprezentant Holandii. Menedżer City za główny powód podawał markę Barcelony oraz fakt, że nie byi w stanie sprostać wymaganiom finansowym De Jonga. Mimo to utytułowany trener próbował osobiście przekonywać gracza do zmiany decyzji. Taką postawę skrytykował Ernesto Valverde:

– Rozmowa z graczem, który ma kontrakt z inną drużyną jest czymś, czego nie można robić. Nigdy nie zamierzam wykonywać takich ruchów, ponieważ to niezgodne z moim postrzeganiem futbolu. Jednak jak widać każdy trener ma swój własny sposób działania.

Saga związana z 21-latkiem trwała prze dłuższy czas. W ostatnich tygodniach w wyścigu prowadzili na zmianę mistrzowie Hiszpanii wraz z PSG. Ostatecznie za 75 milionów euro Holender trafił do Katalonii. Oczywiście De Jong obecny sezon spędzi jeszcze w Ajaksie, a barwy nowego klubu będzie reprezentował dopiero od lata.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy