Valverde: „Nie wiem, co powiedział Dembele, trudno wyciągnąć z niego zdanie”. Zagadka już rozwiązana?

Ousmane Dembele

W niedzielny wieczór, podczas meczu Real Sociedad – Getafe, miała miejsce absurdalna sytuacja w wykonaniu arbitra. Kiedy już wydawało się, że nic nie może tego przebić, dostaliśmy spotkanie Barcelony, w którym Mateu Lahoz zapragnął zostać gwiazdą ekranu.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Samo spotkanie trudno jednoznacznie ocenić. „Duma Katalonii” wygrała przed własnymi kibicami 4:0 z Sevillą, jednak licząc wszystkie okazje samego Luuka de Jonga, nie powinna tego meczu wygrać. Po pięknych bramkach i pozornym uspokojeniu gry, nastała jednak 87. minuta. Błąd Pique, przez który wprowadzony wcześniej Araujo musiał ratować się w starciu 1 vs 1 z Chicharito.

W czystej, jak mogło się wydawać, walce bark w bark arbiter dopatrzył się jednak czegoś więcej i bez wahania sięgnął po czerwony kartonik dla obrońcy występującego na co dzień w Barcelonie B. Już samo to budziło ogromne kontrowersje, ale chwilę potem Lahoz przeszedł sam siebie. W odstępie kilkunastu sekund zółtą kartką napomniał także protestującego Busquetsa i… wyrzucił kolejnego gracza Barcelony, Ousmane Dembele.

Francuz, podobnie jak jego koledzy, był oburzony decyzją i napomknął coś do arbitra. Co? Po meczu zastanawiał się nad tym sam Ernesto Valverde. – To zagadka. Nie wiem, co powiedział Dembele sędziemu, ale zdanie nie mogło być długie, bo ciężko wydusić coś z niego po hiszpańsku. Zagadka została dość szybko rozwiązana – Mateu Lahoz zawarł w protokole meczowym następujące słowa Dembele skierowane do niego: „bardzo zły, jesteś bardzo zły”.

Nie ma co, doprawdy „szokujący” zwrot. Wiele osób mówi o głupocie Dembele i niepotrzebnym zachowaniu, które prawdopodobnie wykluczy go z „El Clasico”. Jednak nie oszukujmy się – przy tak beznadziejnym sędziowaniu nawet anioł mógłby stracić cierpliwość. Gdyby Lahoz sędziował bez kontrowersji, nikt nie miałby powodów, by się unosić.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy